Webmaster |

Mužský tým vstupuje do jarní části 2. ligy

V neděli 6. 3. 2022 je na programu start jarní fáze druholigové soutěže pro náš mužský tým, který se v plzeňské hale střetne s Balwany. Podzimní část se týmu povedla, vlivem pandemické situace stihl odehrát jen část plánovaných utkání.

Po podzimu čtvrté místo

Litický tým přezimoval na čtvrté pozici a cílem do dalších utkání je udržet se v první čtyřce, zaručující postup do bojů play-off. Muži mají před sebou deset duelů v základní části, polovina jich je odložena z podzimní části.

Ze šesti odehraných utkání odcházeli naši hokejbalisté čtyřikrát vítězné, klání proti Třemošné a Horní Bříze výsledkově nezvládli. Litice obdržely nejméně branek, což vyneslo průběžné vedení statistik brankářů Josefu Třískovi, který s úspěšnosti nad 92 % vládne brankovišti.

Nejproduktivnějšími hráči jsou obránce Jakub Šiman a útočník Jakub Juroško, kteří mají shodně deset kanadských bodů. Jakub Šiman vede klubovou soutěž střelců, Jakub Juroško pak statistiku asistencí.

Litický tým vévodí tabulce slušnosti s pouhými 28 trestnými minutami. Nejvyšší výhru si připsal v utkání s Taurusem 14:1, naopak nejvyšší porážka přišla v duelu s Horní Břízou 2:5

Na programu deset utkání

Prvním soupeřem po pauze bude celek Balwanů, následně na Litice čeká poslední Taurus a pak již přijdou na řadu papírově silnější soupeři. Domácí utkání s rezervou extraligové Plzně, následováno víkendovým dvou utkáním se suverénně vedoucí Blatnou. Začátkem dubna pak první střetnutí s Buldoky ze Stříbra, dohrávka s Horní Břízou a poměření sil se spřáteleným Fireballem.

Před zápasovým startem přišli litičtí hokejbalisté o kapitána Zdeňka Slance, jehož čeká operace kolene a do jarních bojů již nezasáhne ani jeho bratr Michal, jehož po zdlouhavém uvolnění na podzim, pro další část sezóny mateřský klub neuvolní, přestože nyní žije ve Švýcarsku. Liticím se prakticky rozpadla obrana, jelikož v zimní přípravě oznámil svůj konec v klubu také nejproduktivnější hráč Jakub Šiman, kterého tak nejspíš minimálně do konce sezóny na hřištích nebudeme vídat.

Aktuální články

Těšil jsem se už na soutěžní utkání, i na kluky a na celý ten zápasový kolotoč, neskrývá Jan Holopírek

Plzeňské Litice jsou po podzimu ve druhé lize na nejvyšších pozicích a úspěšně vstoupili také do jarní části. K dalším třech bodům...

Plzeňské Litice téměř vládnou 2. lize na západě Čech. Je s podzimem Jakub Juroško spokojen?

2. Liga na západě Čech byla v podzimní části velmi rozjetá. Všechny týmy se snažily sbírat body do tabulky, avšak nejvíce se to dařilo...

Krásné Vánoce a pohodový nový rok 2023!

Hokejbalový klub HBC Plzeň-Litice přeje všem pohodové prožití vánočních svátků a do nového roku mnoho štěstí, úspěchů a...